Technologie řezací hlavy

Na výkon řezacího systému má velký vliv řezací hlava. Naše patentované systémy nabízejí vše od přesného 2D řezání až po ještě rychlejší a přesnější řezání 3D a víceosé, a to jak čistou vodou, tak i abrazivními částicemi.

Kontaktujte nás pro více informací

Technologie řezací hlavy

Na výkon řezacího systému má velký vliv řezací hlava. Naše patentované systémy nabízejí vše od přesného 2D řezání až po ještě rychlejší a přesnější řezání 3D a víceosé, a to jak čistou vodou, tak i abrazivními částicemi.

Kontaktujte nás pro více informací

Dynamic Waterjet

Produkuje přesnější díly při podstatně vyšších rychlostech.

U všech systémů na řezání vodním paprskem dochází během řezu k ohybu paprsku a ke vzniku úkosu. Naše patentovaná technologie Dynamic Waterjet s funkcí Active Tolerance Control™ (aktivní řízení tolerancí) tyto nežádoucí chyby kompenzuje. Dynamic Waterjet zajistí přesnější díly při podstatně vyšší řezné rychlosti než standardní vodní paprsek. Použití pokročilých matematických modelů technologie SmartStream™ řídí automatický náklon kloubového mechanismu a eliminuje tak ohyb paprsku a úkos.

Rychlost

Řezání je u plochých materiálů 2-4x rychlejší než se standartním systémem na řezání vodním paprskem.

Kvalita

Lepší tolerance a geometrie řezaných dílů při podstatně vyšších rychlostech.

Řezání více vrstev

Bezproblémové řezání více vrstev materiálu se stálou přesností v každé vrstvě.

Univerzálnost použití

Stejně jako u všech strojů značky Flow lze řezat řadu různých materiálů – kov, kámen, sklo a kompozity.

Snadné programování

na pozadí dochází k automatickému pohybu řezné hlavy v 5 osách. Není potřeba žádné speciální školení nebo znalost řezání vodním paprskem k využití této technologie.

Univerzálnost

Na ose Z lze také umístit hlavu řezající čistou vodou, takže lze na stejném stroji řezat i měkké materiály.


Specifikace

Software

program FlowMaster
s modulem Dynamic Waterjet

Pohyb kloubu

+/- 10 stupňů [náklon 5 osé kinematiky kloubového mechanismu A/B ]

Uchycení

vysoce přesný rychloupínací držák, kterým lze rychle a přesně připevnit nebo sejmout řezací hlavu Paser 4 nebo hlavu na čistou vodu

Senzor

dotykový senzor zajišťující správný výškový odstup


Základní možnosti součástí

Řezací hlava PASER 4

Technologie PASER UCL (Ultra Component Life) prodlužuje životnost dýzy a směšovací trysky na bezkonkurenční úroveň. Snížíte provozní náklady díky nižší spotřebě náhradních dílů a delším intervalům údržby.

Základem Flow UCL technologie je jedinečná sestava dýzy. Diamantové dýzy Diamond Precision Orifice mají nejdelší životnost, nejodolnější dýzy, které pracují spolehlivě při provozním tlaku 4.150 bar/60.000 psi a 6.000 bar/87.000 psi. Kromě toho nabízíme i dýzy z jiných polodrahokamů, například rubínové a safírové, s dobrou životností za nižší cenu.

Na rozdíl od jiných hlav využívajících abrazivní vodní paprsek má PASER 4 pouze dva spotřební díly - dýzu a směšovací trysku. Tato pokročilá technologie řezací hlavy nepotřebuje drahou karbidovou směšovací komoru. Stejně jako u sestav dýz nabízíme i řadu směšovacích trysek s různým výkonem. Jsou zhotoveny z karbidových nanočástic a fungují jako hlaveň pušky, která „vystřelí“ abrazivní částice a přimísí je do řezacího paprsku.

UltraPierce Vacuum Assist

Naše exkluzivní technologie UltraPierce™ Vacuum Assist zajišťuje spolehlivé děrování křehkých a vrstvených materiálů jako je mramor, kámen, sklo a kompozity.

U křehkých materiálů tohoto typu při děrování pod vysokým tlakem často vznikají důlky a praskliny. Funkce UltraPierce umožňuje snadné děrování těchto materiálů hlavou Paser 4, čímž šetří čas a materiál a zlepšuje kvalitu konečného produktu. Speciální konstrukce zajišťuje dopravu abrazivních částic do řezací hlavy těsně před spuštěním vodního paprsku, abrazivní částice se tak dostanou do vodního paprsku okamžitě.