Výhody obrábění vodním paprskem

Technologie řezání vodou je jedním z celosvětově nejrychleji rostoucích procesů v oblasti obráběcích strojů díky své univerzálnosti a jednoduchému provozu. Zařadit vodní paprsek do provozu obnáší řadu výhod.

Všestrannost je naší největší výhodou.

Abrazivní vodní paprsek dokáže řezat materiály o tloušťce od zhruba 1,5 milimetru po více než 25 centimetrů, ve velkém i malém objemu. Bez ohledu na to, zda řežete každý den stejný materiál nebo se materiál mění podle potřeb zákazníků, se strojem Flow na řezání vodním paprskem vždy práci provedete.


Systém pro řezání vodním paprskem je dokonalým obráběcím strojem, a to bez ohledu na oblast využití. Proč? Kromě dokonalé univerzálnosti má řezání vodním paprskem tři hlavní výhody.

Řezání za studena

Řezané materiály nejsou tepelně nebo mechanicky namáhány.

Sametově hladké hrany

Vyříznutý díl je možné ihned použít – nejsou nutná žádná následná opracování.

Minimum odpadu

Minimální množství odpadu a vysoká přesnost v kombinaci se schopností řezat prakticky jakýkoliv materiál znamená více příležitostí.


Typická odvětví využívající řezání vodním paprskem:

letecký průmysl

automotive

energetika

ropa a plyn

přeprava

zemědělství

architektura

umění

Zjednodušte si práci díky vodnímu paprsku

Systémy na řezání vodním paprskem Flow vám umožní řezat snadno rozmanité materiály. Nastavení a upevnění je otázkou jen několika minut. Jakýkoliv tvar, rozměry nebo materiál, náš uživatelsky přívětivému softwaru řezání hračkou. Zjistěte více o softwaru pro řezací systémy Flow

 

Získejte více zakázek

Získejte zpět kontrolu a zajistěte si nejkvalitnější díly spolu se schopností zvládnout jakoukoliv práci sám.

Řežte libovolné materiály

S technologií řezání vodním paprskem má vaše firma výhodu v podobě bezkonkurenční všestrannosti.

Zjednodušte vaše procesy

Používáním systému pro řezání vodním paprskem si díky rychlému programování a nastavení stroje zajistíte rychlé plnění zakázek.

Přesnost

Přesnost stroje na řezání vodním paprskem začíná stabilitou stolu až po řízení proudu vodního paprsku. Více informací o vlastnostech přesnosti dílů.

 

Systémy pro řezání vodním paprskem společnosti Flow jsou schopny vyrábět díly s velmi malými tolerančními odchylkami. Některé stroje dokáží produkovat díly s odchylkou pouhých 0,025 mm. Standardní toleranční odchylka se při řezání vodním paprskem pohybuje od 0,075 do 0,125 mm. V případě materiálů, jejichž tloušťka přesahuje 2,5 cm, dokáží stroje vyrobit díly s odchylkou od 0,125 do 2,5 mm.

Toleranční odchylky se u jednotlivých výrobců značně liší. Příčinou jsou rozdíly v technologiích, jako je řízení, i odlišné konstrukce strojů.

Ekologické výhody

Řezání vodním paprskem je proces řezání za studena, při němž je nedochází k tvorbě strusky a okují - nežádoucí doprovodné jevy řezání plazmou a laserem.

Kromě toho lze vodu i abrazivo používané při abrazivním řezání recyklovat.