Na tlaku záleží

Systémy pro řezání vodním paprskem využívají při řezání vodní paprsek rychlejší než zvuk. Jediným způsobem, jak proud vodního paprsku zrychlit, je zvýšit tlak. Úměrně tomu, jak se zvyšuje tlak, narůstá i rychlost. Výsledkem je větší hustota výkonu řezného paprsku. Co je hustota výkonu řezného paprsku?

 

Přehrát video Stáhnout článek

Vysokotlaké čerpadlo

Srdcem celého ústrojí je vysokotlaké čerpadlo.

 

Čerpadlo je srdcem systému pro řezání vodním paprskem, stlačující vodu, která nepřetržitě proudí do řezací hlavy a mění se ve vodní paprsek s nadzvukovou rychlostí.

HyperPressure

Zvýšení tlaku výrazně zvyšuje produktivitu systému na řezání vodním paprskem.

 

Řežte rychleji

Bez ohledu na materiál a tloušťku vždy platí, že pokud parametry řezací hlavy zůstávají konstantní, souběžně se zvyšujícím se tlakem se zvyšuje řezací rychlost.

Zvyšte produktivitu

Od kamene po hliník, od ocele po exotické kompozitní materiály – zrychlení řezání o 30-50% je výsledkem zrychlení abrazivního vodního paprsku na maximální možnou úroveň.

Dosáhněte výsledků

Rychlejší řezání znamená, že můžete vyřezat více dílů a zvýšíte produktivitu výroby. Od interní výroby k zakázkové výrobě smluvní výrobu, uděláte za kratší dobu více práce.

Rychlost paprsku

Řezací systémy na bázi vodního paprsku využívají při řezání rychlost paprsku.

 

Jak dosáhnete rychlosti? Pomocí ultra vysokotlaké vody.

Běžná kohoutková voda je filtrována a přiváděna do čerpadla se jmenovitým tlakem od 4.100 do 6.500 barů (60.000 až 94.000 psi). Stlačená voda bezpečně proudí do řezací hlavy vysokotlakým rozvodem a udržuje tak dosažený tlak. V řezací hlavě voda prochází dýzou z polodrahokamu a vzniká nadzvukový vodní paprsek.

Veškerý tlak vody je přeměněn na rychlost v okamžiku, kdy voda prochází dýzou z polodrahokamu. Čím vyšší je tlak, tím vyšší je rychlost paprsku.

Přečtěte si slovníček věnovaný vodnímu paprsku

Seznamte se se všemi fakty. Rozšiřte si díky slovníčku své znalosti v oblasti řezání vodním paprskem.