Abychom zajistili hladký chod webu pro naše zákazníky, používáme k tomu soubory cookies. Setrváním na těchto stránkách souhlasíte s jejich používáním. Více informací najdete zde.

Janka Engineering

VÝROBA PRŮMYSLOVÝCH CHLADIČŮ Z NEREZOVÉ OCELI EFEKTIVNĚ

Janka Engineerings s.r.o., Praha, Česká republika je významnou českou výrobní společností s více než 140 letou tradicí v oblasti ventilačních, klimatizačních zařízení a průmyslových chladičů. V nedávno minulé době patřila do amerického nadnárodního holdingu LENNOX, od kterého ji v roce 2009 převzala indická společnost LLOYD Electric & Engineering Ltd., která ji dále rozvíjí.

Většina výrobků obsahuje díly z oceli, nerezové oceli nebo hliníku, které byly až dosud zpracovávány konvenčními metodami obrábění – frézováním, soustružením, vrtáním, nebo případně realizovány externími dodávkami z laserových dělicích strojů. Tato metoda využívala stávající výrobní technologie, které byly ve společnosti JANKA Engineering odedávna.

Pan Miloš Petrásek, hlavní technolog, k tomu říká: „Dokud jsme neměli k dispozici technologii řezání vodním paprskem od FLOW, byly naše výrobní kapacity omezené a efektivity výroby byla nízká s velkým podílem konvenčního obrábění nebo závislosti na externích dodavatelích. Částečně jsme byli schopni využít externích kapacit řezání pomocí laseru, což nám, kromě ztížených logistických otázek, přinášelo nevýhody v podobě nutnosti zachování přídavků materiálu pro konečné obrábění a také komplikace při práci s tepelně ovlivněnou zónou řezné hrany“.

V roce 2010 JANKA Engineering učinila zásadní rozhodnutí a pořídila si stroj FLOW řady Mach 3 s technologií přesného řezání Dynamic Waterjet. „Tato technologie nám umožnila nejen zvýšit kapacitu výroby, a to díky eliminaci externích zakázek řezání na laseru, ale hlavně snížit spotřebu stále dražší nerezové oceli – zmenšením přídavků materiálu a přesnému řezání „na hotovo“ s technologií Dynamic Waterjet“ říká Miloš Petrásek.

Nová technologie ideálním způsobem doplnila stávající konvenční obráběcí stroje a technologie vysekávání dílů z tenkých plechů. Navíc nabídli volnou kapacitu, v tuto chvíli dvousměnného provozu stroje FLOW, dalším zájemcům z okolí, kteří si cení přesného a rychlého zpracování libovolných druhů materiálů z deskových polotovarů. K rychlosti a efektivitě práce na stoji FLOW přispívá i snadné a rychlé programování a nastavení potřebných technologických parametrů, bez zdlouhavého odlaďování CNC programů a složitého testování a nastavování řezných podmínek.

JANKA Engineering je svojí polohou v srdci České republiky a v těsné blízkosti hlavní tepny dopravního systému „Pražského okruhu“ ideálním partnerem pro další spolupráci.