Technologie čerpadel

Čerpadlo je srdcem každého systému pro řezání vodním paprskem. Zajišťuje stlačení vody a její kontinuální dodávku do řezací hlavy, kde vzniká vysokorychlostní vodní paprsek. 

Kontaktujte nás pro více informací

Technologie čerpadel

Čerpadlo je srdcem každého systému pro řezání vodním paprskem. Zajišťuje stlačení vody a její kontinuální dodávku do řezací hlavy, kde vzniká vysokorychlost.

Kontaktujte nás pro více informací

Čerpadlo pro každé použití

 

V technologii řezání vodním paprskem se používají dva typy čerpadel: multiplikátorová lineární čerpadla a rotační čerpadla s přímým pohonem. Oba typy jsou schopny vyvinout vysoké tlaky při spolehlivém provozu v moderní průmyslové výrobě.

Firma Flow je předním světovým výrobcem nejširší řady čerpadel, od multiplikátorových čerpadel po rotační.


Přímo poháněné čerpadlo

Jmenovitý tlak až 4.150 barů (60.000 psi).

Naše přímo poháněná čerpadla řady HyPlex® Prime jsou energeticky úsporná, kompaktní a odolné konstrukce. Nabízíme je v nejrůznějších konfiguracích určených ke spolehlivé dodávce vysokotlaké vody do řezacího systému.

Co je to přímo poháněné rotační čerpadlo?

Multiplikátorové čerpadlo

Jmenovitý tlak až 6.500 barů (94.000 psi).

Tato čerpadla jsou původní a dodnes nejčastěji užívanou technologií při řezání vodním paprskem. Multiplikátorová čerpadla značky Flow jsou nejpokrokovější ultra vysokotlaké typy s nominálním tlakem 2.750– 6.500 barů (40.000 - 94.000 psi).

Naše multiplikátorová čerpadla jsou spolehlivá a prověřená pro spolehlivou dodávku ultravysokotlaké vody (HyperPressure) do řezacích systémů.

Co je to multiplikátorové lineární čerpadlo?

Na rychlosti záleží

Rychlost vodního paprsku je dána tlakem vody. Přečtěte si náš článek o tom, jak systémy pro řezání vodním paprskem značky Flow disponují nejrychlejším paprskem v oboru.

Stáhnout článek

Srovnání výrobků

Podrobnosti o systémech a rozměrech.

Porovnání systémů Mach